Ogólnopolska baza preparatów dla drobiu
Neporex 2 SG - likwiduje larwy much.

Multibiotic + chelat

Prawidłowy rozwój ptaków / Preparaty witaminowe dla drobiu

Multibiotic + chelat jest specjalistycznym produktem stworzonym dla drobiu rzeźnego w każdym wieku, celem szybkiego dostarczenia zróżnicowanej flory zasiedlającej przewód pokarmowy (probiotyki) oraz substancji odżywczych dla bakterii (prebiotyków) oraz niezbędnych składników mineralnych w formie chelatów i kompleksu witamin z grupy B.

Zadaniem pięciu specjalnie wyselekcjonowanych szczepów bakterii probiotycznych (Bacillus sp., Enterococcus sp., Bifidobacterium sp., Lactobacillus sp., Pediococcus sp.) zawartych w produkcie jest szybkie wypieranie chorobotwórczych patogenów jak Clostridium perfringens, E. coli, salmonella sp., Staphylococcus sp. i innych utrudniających chów drobiu oraz stabilizowanie i odżywienie pozytywnej flory jelitowej, co ma istotny wpływ na utrzymanie ptaków w zdrowiu i dobrej kondycji.
Istotnym uzupełnieniem produktu są chelaty cynku, miedzi i manganu oraz witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B12), które stymulują namnażanie bakterii probiotycznych na całej długości jelit. Multibiotic + chelat zaleca się podawać w ilości 150-250 g/1000l wody. Multibiotic + chelat zaleca się stosować z wysokiej jakości mieszaninami kwasów organicznych. Produkt można stosować w okresie podawania kokcydiostatyków.